DŹWIGAŁA & RATAJCZAK - Kancelaria Prawna i Podatkowa Kancelaria      |      Wspólnicy      |      Klienci      |      Usługi      |      Kontakt      |      English  
WSPÓLNICY - GERARD DŹWIGAŁA
   
Przemysław Ratajczak

Gerard Dźwigała jest radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz doradcą podatkowym w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W latach 1998-2006 współpracował ze Spółką Doradztwa Podatkowego „Manugiewicz, Trzaska i Wspólnicy” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Od 2003 r. do 2006 r. wspólnik w tej Spółce.

 

W latach 2006-2007 kontynuował praktykę podatkową w kancelarii „Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy” - oddziale międzynarodowej firmy prawniczej Chadbourne & Parke  LLP.

 

Od sierpnia 2007 r. jest Wspólnikiem w „Dźwigała & Ratajczak Kancelaria Prawna i Podatkowa” sp. j.

 

Autor licznych publikacji o tematyce podatkowej w „Rzeczpospolitej”, „Przeglądzie Podatkowym”, „Prawie Bankowym”, „Prawie i Podatki”.

 

Współautor „Komentarza do ustawy o podatku dochodowym do osób prawnych”, wydanego nakładem Lexis Nexis w roku 2007.

 

W roku 2007 w ogólnopolskim rankingu doradców podatkowych sporządzonym przez „Gazetę Prawną” (GP Nr 21 z 30 stycznia 2007 r.) Gerard Dźwigała wymieniony został w gronie 15 polskich doradców podatkowych rekomendowanych przez czytelników tej Gazety. Z kolei w ogólnopolskim rankingu doradców podatkowych sporządzonym w tym samym roku przez „Rzeczpospolitą” („Rzeczpospolita Nr 143 z 30 stycznia 2007 r.) sklasyfikowany został na czwartym miejscu w gronie doradców podatkowych, specjalizujących  się w doradztwie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz na czwartym miejscu w gronie doradców podatkowych, specjalizujących się w doradztwie w zakresie podatku od towarów i usług.

 

Włada językiem angielskim.

   
  Copyrights DŹWIGAŁA & RATAJCZAK - Kancelaria Prawna i Podatkowa 2008.   Projekt i wykonanie: PIKTO